2015/2016

Od października 2015 r. biblioteka włączyła się w akcję organizowaną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa pod nazwą „Książki naszych marzeń”. Program umożliwił zakup książek do biblioteki w celu promocji czytelnictwa  wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Po wcześniejszym uwzględnieniu potrzeb czytelniczych uczniów oraz we współpracy z Mięjską Biblioteką Publiczną i Biblioteką Pedagogiczną, zostały zakupione 224 nowości książkowe dla dzieci ze szkoły podstawowej. Książki zostały opracowane i wpisane do księgozbioru biblioteki. Przez cały rok szkolny przeprowadzono spotkania  promujące czytelnictwo połączone z prezentacją zakupionych nowości w ramach programu „Książki naszych marzeń” i obejmujące wszystkie oddziały klas I-VI (24 oddziały). W ramach tego programu biblioteka szkolna zorganizowała również konkurs plastyczny dla klas IV-VI  pt.: „Odpoczywanie przez czytanie” i konkurs recytatorski dla klas I-III pt.: „Rady nie od parady”.

 

KONKURS PLASTYCZNY - "ODPOCZYWANIE PRZEZ CZYTANIE"

14 lutego 2015 r. odbył się konkurs plastyczny dla klas 4-6. Uczniowie zaprezentowali swój pogląd na temat książek, ukazując wartość płynącą z czytania i zachęcając swoimi pracami do spędzania wolnego czasu właśnie z książką. Laureatką konkursu została Lidia Liszka z klasy 4d.

 

KONKURS RECYTATORSKI

24.04. 2016 r. biblioteka szkolna zorganizowała konkurs recytatorski dla klas I-III szkoły podstawowej pt. „Rady nie od parady”. Mali uczestnicy mile zaskoczyli komisję wysokim poziomem recytacji i interpretacji wierszy Stanisława Jachowicza.

ZWYCIĘZCY KONKURSU:

I miejsce – Milena Sora kl. 1d

II miejsce – Gabriela Chudzio kl. 3b

III miejsce – Milena Liszka kl. 2a

Wyróżnienie: Natalia Kuśnierz kl. 3c